Продавець KNOPKA.in.ua - Інтернет-магазин розвиває свій бізнес на Prom.ua 12 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
2622 відгуків
Ціну та наявність уточнюйтеМагазин ПРАЦЮЄ
+380 (96) 753-55-52
+380 (95) 753-55-52
+380 (93) 753-55-52
вул.Шевченка 80 (Самовивізу немає), Київ, Україна
Інтернет-магазин «Кнопка»
Залишити відгук

Торгівля через Інтернет та РРО.

Торгівля через Інтернет та РРО.

Торгівля через Інтернет та РРО.
(про фіскальний чек)

Торгівля через Інтернет має свої суттєві особливості як щодо самого процесу продажу товару чи послуги, так і способу їх оплати. Тому необхідно розглянути це питання окремо.

Коли РРО/ПРРО не потрібно:

1) перерахування коштів з поточного рахунку покупця на поточний рахунок продавця без застосування електронних платіжних засобів (далі – ЕПЗ);

2) внесення коштів на поточний рахунок продавця через касу банку.

Не потрібне РРО/ПРРО, якщо місце проведення розрахунків не визначено.

Тобто якщо через Інтернет оплачено товар, передача якого не вимагає контакту продавця та покупця, наприклад, комп'ютерна програма, електронна книга тощо. (див. листи ДПСУ від 26.08.2020 р. -06, ГУ ДПС у Київській області від 17.11.2020 р. № 4723/ІПК/10-36-07-06-20 та підкатегорію 109.02 БЗ).

Також, РРО/ПРРО не є обов'язковим, якщо покупець здійснює платіж із застосуванням ЕПЗ через банк або інтернет-банкінг (наприклад, через Приват24 та інші).

Тут мається на увазі випадок, коли безпосередньо на сайті інтернет-магазину немає кнопки «Сплатити» і покупець здійснює оплату, звертаючись до послуг інтернет-банкінгу, або йде зі своєю карткою до банку і там переказує з неї гроші на підставі виписаного продавцем рахунку-фактури . .

По суті, це звичайна банківська операція з переведення безготівкових коштів. Карта в цьому випадку виконує роль інструменту для доступу покупця до його рахунку у банку. Інтернет-магазин із такою картою «контакту» не має.

Крім того, не використовувати РРО/ПРРО інтернет-торговці можуть, якщо покупці здійснюють оплату через ПТКС, що приймають готівку та ЕПЗ. Причому, якщо такі пристрої належать до банківських установ, то вони взагалі не потребують РРО/ПРРО, оскільки діє звільнення, встановлене п. 2 ст. 9 Закону про РРО.

Якщо ПТКС належать комерційним агентам банків або фінансовим установам, які мають ліцензію НБУ на переказ грошових коштів, то фіскалізувати ПТКС (як специфічний РРО) має його власник, тобто фінансовий посередник (NovaPay – Нова пошта). Торговець використовувати РРО/ПРРО не повинен.


ФОП зобов'язані надавати у паперовій та/або електронній формі покупцю товарів (послуг) на його вимогу чек, накладну або інший розрахунковий документ, що засвідчує передачу права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону № 1023-ХІІ «Про захист прав споживачів» »(п. 15 ст. 3 Закону № 265).

У разі ненадання на вимогу покупця товарів (послуг) відповідного документа підприємці, які сплачують єдиний податок, притягуються до відповідальності, передбаченої Законом №1023.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner